DWS

DWS

Dąbrowska Wspólnota Samorządowa powstała w 2008 roku. Skupia tych dąbrowiaków, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w działaniach podejmowanych na rzecz miasta i ludzi.

Stowarzyszenie znane jest w Dąbrowie Górniczej  z różnych akcji, m.in. corocznej zbiórki odzieży na rzecz najbardziej potrzebujących, zdrowej  inicjatywy rozdawania owoców i warzyw, wspierania akcji oddawania krwi. Jego głównym przesłaniem jest: działać na rzecz lokalnej społeczności, pomagać potrzebującym, walczyć o zmiany w mieście.

Członkowie stowarzyszenia to zwykli, niezwykli ludzie o wielu pasjach - biegacze, podróżnicy, sportowcy, radni i wielu innych. Łączy ich autentyczna energia i chęć - chcą pomagać, być z innymi, mieć wpływ na to, co dzieje się w mieście. Być i działać skutecznie. Do DWS należą często całe rodziny, spędzając wspólny wolny czas właśnie tu.

Założycielem Dąbrowskiej Wspólnoty Samorządowej i jednocześnie jej prezesem jest Edward Bober.

To była naturalna konsekwencja mojej dotychczasowej działalności. Odkąd pamiętam, myślałem zawsze: jeśli można coś zmienić, to trzeba zmienić. Nie podoba mi się wiele w naszym mieście, więc w imię własnych zasad, nie mogę siedzieć i nie robić nic. Patrzę na Dąbrowę Górniczą od lat i widzę wiele do poprawy, zaczynając od tych najprostszych spraw, na naszych podwórkach. Widzę starszych ludzi, którzy chcą być potrzebni i być we wspólnocie; młodych, co chcą pomagać, ale nie wiedzą od czego zacząć i jak. Widzę niepełnosprawnych, nadal spychanych na margines i się nie zgadzam. Dlatego powstała DWS, dlatego skutecznie działa od lat i mam nadzieję działać będzie jeszcze długo. Najważniejsze jest dla mnie, że jesteśmy niezależni. Działamy na własny rachunek, nie korzystając z żadnych pieniędzy gminnych. Zapraszam serdecznie wszystkich, którzy chcą pomagać i brać udział w aktywnym życiu miasta do naszego stowarzyszenia. Edward Bober

Więcej o DWS na stronie stowarzyszenia.